MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chrzanów. Trwa budowa Chechłostrady. Nowa droga rowerowa połączy Chechło z "Morskiem Okiem". Zobacz zdjęcia i wideo

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trwa budowa pierwszego odcinka Chechłostrady, czyli asfaltowego ciągu pieszo-rowerowego, który docelowo połączy osiedle Rospontowa w Chrzanowie, Chrzanowskie Morskie Oko z zalewem Chechło w Trzebini. Z powstającego obecnie fragmentu drogi będzie można korzystać jeszcze przed wakacjami.

Chrzanów. Trwa budowa Chechłostrady. Nowa droga rowerowa połączy Chechło z Chrzanowskim Morskiem Okiem

Choć Chrzanów posiada już ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Topolowej, którym można bezpiecznie dotrzeć nad Chechło, to ruszyła budowa kolejnej, bardziej atrakcyjnej trasy. Wieść ona będzie nie wzdłuż drogi, a po zielonych terenach wzdłuż rzeki Chechło. Trwa budowa pierwszego ponad kilometrowego odcinka na Osiedlu Młodości. Powstanie tam trasa asfaltowa wraz z nowym mostem nad Chechłem, która połączy ul. Pogorską z ul. Podwale (w okolicy wiaduktu kolejowego nad ul. Krasickiego), cmentarzem wojennym oraz Krytą Pływalnią. Termin wykonania inwestycji to połowa czerwca br.

W tym roku zaprojektujemy kolejny etap z Osiedla Młodości (od Krytej Pływalni) w kierunku ul. Borowcowej i dalej, w stronę przystanku kolejowego Chrzanów Główny. To ważna inwestycja, która pozwoli połączyć duże osiedle z przystaniem kolejowym i centrum miasta - podkreśla Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

Chechłostrada będzie atrakcją nie tylko samą w sobie, ale otworzy także kolejne tereny pod zabudowę sportowo-rekreacyjną.

Chciałbym, aby w przyszłości wokół Chechłostrady powstały place zabaw, boiska. Osoby, które wybiorą się z dzieckiem na spacer, rolki czy rower będą miały miejsca, przystanki, gdzie będą mogły odpocząć lub aktywnie spędzić czas - dodaje burmistrz Chrzanowa.

Koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji to ok. 3 mln zł. Pieniądze na realizację zadania pochodzą z budżetu gminy Chrzanów. Budowa Chechłostrady potrwa kilka lat. W sumie trasa ma liczyć 7,5 km.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chrzanów. Trwa budowa Chechłostrady. Nowa droga rowerowa połączy Chechło z "Morskiem Okiem". Zobacz zdjęcia i wideo - Gazeta Krakowska

Wróć na chrzanow.naszemiasto.pl Nasze Miasto